Lech Poznań prowadzi zaawansowane rozmowy z FC Porto. Znamy następcę Douglasa?

Melo Rosa z „O Jogo” przedstawił nazwisko, którym mocno interesuje się Lech Poznań. Według dziennikarza władze Kolejorza prowadzą zaawansowane negocjacje z FC Porto w sprawie przenosin Joao Mendesa.

 

Czas na wzmocnienia

Sezon 2023/2024 w wykonaniu Lecha Poznań był dramatyczny. Klub nie zajmie pozycji na podium w lidze. Wcześniej Kolejorz skompromitował się w europejskich pucharach oraz odpadł z Pogonią Szczecin z Pucharu Polski.

Od nowego sezonu szkoleniowcem poznaniaków będzie Niels Frederiksen. Wraz z przyjściem Duńczyka w klubie może dojść do sporych zmian kadrowych. Nowe informacje w sprawie potencjalnego transferu do Kolejorza przekazał Melo Rosa z „O Jogo”.

 

Według dziennikarza Lech Poznań prowadzi zaawansowane negocjacje z FC Porto. Tematem rozmów jest transfer Joao Mendesa. 24-latek to lewy obrońca, któremu w czerwcu kończy się umowa. Klub najprawdopodobniej nie przedłuży z nim kontraktu, przez co Kolejorz mógłby go pozyskać w ramach wolnego transferu.

Wiele wskazuje na to, że Portugalczyk byłby następcą Barry’ego Douglasa. Według medialnych doniesień doświadczony Szkot opuści Kolejorza po sezonie.

Joao Mendes wystąpił w 11 meczach w pierwszej drużynie FC Porto, w których zanotował jedną asystę. Zdecydowanie więcej spotkań rozegrał w rezerwach, gdzie uzbierał 71 występów. Zdobył w nich 4 bramki oraz zaliczył 8 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia 24-letniego Portugalczyka na 1,2 mln euro.

Źródło: O Jogo

1 komentarz do “Lech Poznań prowadzi zaawansowane rozmowy z FC Porto. Znamy następcę Douglasa?”

Możliwość komentowania została wyłączona.