Lech Poznań chce piłkarza z ligi tureckiej! Na stole 1,5 miliona euro

Lech Poznań zainteresował się piłkarzem z tureckiej Super Lig. Według informacji przekazanych przez media polski klub miał złożyć ofertę opiewającą na 1,5 miliona euro.
Polskie kluby rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze rozpoczęli treningi, z kolei klubowi włodarze pracują nad transferami przychodzącymi i wychodzącymi. W przypadku Lecha Poznań żaden nowy piłkarz nie został jeszcze zaprezentowany. Z klubu odeszli natomiast Artur Sobiech i Barry Douglas.

Wkrótce do szatni Kolejorza powinni jednak w końcu zawitać nowi zawodnicy. Pierwszym z nich ma być Altin Zeqiri, informuje serwis „WP Sportowe Fakty”. 23-latek jest reprezentantem Kosowa. Ostatni sezon spędził barwach tureckiego Rizesporu.

Zeqiri ma za sobą całkiem udany sezon w lidze tureckiej. Portal „Transfermarkt” wycenia go obecnie na 1,8 miliona euro. Jak informuje serwis „WP Sportowe Fakty”, Lech złożył za niego ofertę w wysokości 1,5 miliona euro. Turcy oczekują jednak zdecydowanie więcej – mówi się nawet o kwocie 2,5 miliona euro. Przypomnijmy, że rekordowy transfer Lecha Poznań to 1,8 miliona euro za Aliego Gholizadeha z poprzedniego sezonu.
Zeqiri urodził i wychował się w Finlandii. Dopiero w 2023 roku opuścił ten kraj i przeniósł się do wspomnianego Rizesporu. Grając na pozycji skrzydłowego 23-latek rozegrał w minionym sezonie 35 meczów w lidze tureckiej. Strzelił 5 bramek i zanotował 5 asyst.


źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz