Le Pen odpowiada Kylianowi Mbappe! „Mbappe nie reprezentuje Francuzów”

Reprezentacja Francji za kilka dni zagra o wejście do finału Euro 2024. Równolegle nad Sekwaną dzieją się jednak dużo poważniejsze rzeczy. Tematem numer jeden są tam obecnie przedterminowe wybory parlamentarne. Często w tej kwestii wypowiadał się Kylian Mbappe, a teraz odpowiedziała mu Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego. 

Lider „Trójkolorowych” osobiście zachęcał Francuzów do pójścia na wybory. Krytykował przy tym rząd Le Pen oraz wartości, jakimi kieruje się Front Narodowy.To kluczowy moment w historii naszego kraju. Mistrzostwa Europy są bardzo ważne, ale jesteśmy przede wszystkim obywatelami. Dziś wszyscy widzimy, że ekstremiści są blisko zdobycia władzy i mamy możliwość wyboru przyszłości dla naszego kraju. Wzywam wszystkich młodych ludzi, aby poszli i zagłosowali, aby naprawdę byli świadomi powagi sytuacji. Kraj musi się utożsamiać z wartościami różnorodności i tolerancji. To jest niezaprzeczalne. Naprawdę mam nadzieję, że podejmiemy właściwą decyzję – mówił Mbappe. 

Musimy iść na głosowanie. To jest bardzo ważne, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie możemy pozostawić kraju w rękach tych ludzi. Widzieliśmy rezultaty, to katastrofa. Mamy nadzieję, że wszystko się zmieni, że wszyscy zmobilizują się, aby głosować na właściwą stronę – dodał kilka dni temu. 

Francuzi mają dość

W pierwszej turze Zjednoczenie Narodowe uzyskało poparcie 33,2 proc. Była to największa liczba głosów spośród wszystkich partii. Druga tura odbyła się w niedzielę. Jak wiadomo, o godzinie 17:00 odnotowano frekwencję na poziomie 59,71 proc., co stanowiło największą liczbę od 1981 roku.

Dość nieoczekiwanie Le Pen zdecydowała się na skomentowanie wcześniejszych słów Mbappe. Odniosła się do nich w zdecydowanie krytyczny sposób.Nawet jeśli nie jestem fanką tego sportu, to uważam, że Kylian Mbappe jest niewątpliwie bardzo dobrym piłkarzem, ale Francuzi mają dość pouczań na temat moralności i udzielania instrukcji dotyczących głosowania. Zwłaszcza gdy są to milionerzy, a nawet miliarderzy mieszkający za granicą, którzy próbują kierować ludźmi zarabiającymi 1300 euro miesięcznie. Ludzie mający szczęście żyć bardzo dobrze, być chronieni przed niepewnością, biedą i bezrobociem, powinni zachować jakąś formę powściągliwości – powiedziała dla „CNN”.

Mbappe nie reprezentuje Francuzów ze środowisk migracyjnych, ponieważ takich jak on jest o wiele mniej niż takich, którzy żyją za płacę minimalną i których nie stać na mieszkanie ani ogrzewanie – dodała. 

28 komentarzy do “Le Pen odpowiada Kylianowi Mbappe! „Mbappe nie reprezentuje Francuzów””

 1. Teraz już wiecie dlaczego Arabowie tak ochoczo sponsorują mbappe który tak naprawdę nie ma talentu, te pieniądze muszą się zwrócić, już widzicie jak się mają zwrócić, Rzym jak upadał też miał igrzyska , szkoda że ludzie coraz mniej interesują się piłka nożna (szkoda dla tych co w nią zainwestowali) a ludziom się nie dziwię, wystarczy oglądnąć hiszpańską ligę i ich cierpienie podczas fauli… to już jest żenada, ludzie to barany, wierzą w faule na zawodnikach wielkich klubów i rządy które chcą coś zmienić, o inni nie wspomnie, bo żeby wierzyć w Unię to trzeba być idiota, i mówię to ja POLSKI A NIE RUSKI TROLL

  Odpowiedz
 2. Przecież narodowy socjalizm to lewica w skrajnym wydaniu 🤣🤣🤣🤣 Stalin, Hitler, Mussolini, Le Pen, Franco, Kaczyński i całe to totalitarne dziadostwo wychowało się na doktrynach Marksistowskich!

  Odpowiedz
 3. Dość lewactwa w Europie i na świecie,a przede wszystkim we Francji. Nadszedł najwyższy czas ażeby Francuzi wraz z La Pen wrócili do korzeni.

  Odpowiedz
  • O jakich korzeniach mówisz? Nazistowskich Niemie ? Bo ta pani właśnie ma takie poglądy. Jakie miał Hitler. Takiej chcesz europy? Prawaku

   Odpowiedz
   • Leb ci lewaku tvn tak zrył,ze juz nawet nie wiesz,ze dwoch ojcow to na zachodzie nornalność wedlug lewicowego scierwa!!

   • moze mial na mysli kolonizacje, mordy, grabierze i destabilizacje okupowanych regionow na 10tki lat co w efekcie spowodowalo fale migracji zaraz po IIws ..

   • A gdzie słyszałaś wypowiedzi La Pen?
    W polskiej telewizji? To co mówisz nie jest prawdą! Zarówno ja jak i mój syn głosowaliśmy na RN bo to jedyny ratunek dla Francji przy rosnącej imigracji z Afryki Północnej i związanej z tym przestępczości i biedy Francuzów

   • Lewica i neo liberalny Syf juz im dziekujemy za duzo btudasow na wpuszczali do europy a oni nie chca pracy ani integracji przyworza ze soba ten Syf islamski sa gorsi niz katole i zydzi ja nie chcem tego sponsorowac human rights to teraz bron a nie powinno tak byc lewica i neo liberalne smiecie z brukseli chcieli tania sile robocza a dostali darmozjadow i terrorists dosc juz tego jedne nie rusz one panstwo w europie to polska i niech tak zostanie oni nie szanuja rzadnych europejskich wartosci dosc

   • Ale rozumiesz chyba, że jak wszędzie wygrają faszysci bądź narodowi socjaliści, to jako Polaka pierwszego jedni wsadzą Cię do gazu, a drudzy nawet na to nie zwrócą uwagi. Czy masz inna wizję polotuki państw narodowych?

  • Ja wolę Konfederacje niż Tuska wraz z Ciapatymi na pokładzie.Czy on się nas pytał o to że my Polscy i nasze dzieci mamy pracować na przesiedleńców nie uchodzcow PRZESIEDLEŃCÓW oni nie uciekają przed wojną.Czy ktoś nas pytał ze mamy oddać nasza kasę tym ludziom że mamy zadłużać kraj aby im dać że mamy płacić za prąd 2razy tyle żeby oni mieli darmowy prąd.Jakim prawem Tusk to robi stworzył sobie koalicję i robi Lidzi w konia on nie ma większości jako samo PO tylko 2gie miejsce.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz