Laporta uważa, że Dembele jest lepszy niż Mbappe. Odważne stwierdzenie prezesa Barcelony

Przyszłość Ousmane Dembele stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo, czy Francuz zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery w FC Barcelonie. Na dalszej współpracy zależy jednak Joanowi Laporcie, który twierdzi, że 24-latek… jest lepszy niż Kylian Mbappe. 

Kontrakt Dembele z Barca wygasa w czerwcu przyszłego roku. Media podają, że klubowi zależy na odnowieniu umowy na okres kolejnych trzech lat. Póki co Francuz nie chce zaakceptować warunków, więc negocjacje stanęły w martwym punkcie.

Lepszy niż Mbappe

Umiejętności 24-latka są wysoko cenione na Camp Nou, mimo problemów zdrowotnych zawodnika. Joan Laporta stwierdził nawet, że Dembele jest lepszym piłkarzem niż Kylian Mbappe i bardzo liczy na przedłużenie kontraktu.

– Chcemy, żeby został, on też tego chce. Mamy bardzo dobre relacje, dla nas to wspaniały piłkarz. Takie sytuacje wymagają negocjacji, agenci chcą tego, co najlepsze dla gracza – przyznał prezes Barcelony.

– Czasem daję im do zrozumienia, że najlepsze nie są tylko pieniądze. Jestem fanem Dembele, moim zdaniem jest lepszy od Kyliana Mbappe – dodał.