Kylian Mbappe przejdzie do Realu Madryt? Wiele zależy od Garetha Bale’a

Coraz więcej mówi się o potencjalnym transferze Kyliana Mbappe do Realu Madryt. Według hiszpańskich mediów wiele zależy od tego, jak szybko Królewscy sprzedadzą Garetha Bale’a.

Powrót na właściwe tory

Gareth Bale chyba przypomniał sobie, jak się gra w piłkę. Walijczyk jeszcze niedawno miał problem z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowej jedenastce Tottenhamu, a tym czasem w czterech ostatnich spotkaniach strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla Realu Madryt. Bale przebywa na wypożyczeniu w Tottenhamie do końca czerwca, po czym wróci do Królewskich, z którymi ma podpisany kontrakt ważny do połowy 2022 roku. Zarząd Realu liczy na dobrą grę 31-latka, aby ten wzbudził zainteresowanie innych klubów.Według hiszpańskiego dziennika „AS”, odejście Bale’a w czerwcu tego roku pozwoliłoby zaoszczędzić Królewskim 30 milionów euro.

Mbappe za Bale’a

Pieniądze zaoszczędzone na Bale’u mogłyby pomóc w sprowadzeniu Kyliana Mbappe. Real Madryt marzy o ściągnięciu Francuza do siebie, jednak wiązałoby się to z dużymi wydatkami. Odejście Bale’a zwolniłoby znaczną część finansów, które można by było przeznaczyć na opłacenie 22-latka.

Kyliana Mbappe do czerwca 2022 roku obowiązuje kontrakt z PSG. Francuz nie przedłużył jeszcze umowy z Paryżanami, co otwiera furtkę Królewskim. Real może przygotować odpowiednią ofertę dla 22-latka i zachęcić go do przenosin na Santiago Bernabéu.

Kacper Polaczyk