Kuriozalna sytuacja w Lidze Europy. Piłkarz cieszył się z anulowanej żółtej kartki, wtem… [WIDEO]

Do niezwykle komicznej sytuacji doszło w meczu Ligi Europy między Bayerem a Karabachem. Sędzia anulował żółtą kartkę dla zawodnika azerskiego zespołu. Ten z radości chciał przybić piątkę sędziemu. Wtem arbiter pokazał czerwoną kartkę.
W 1/8 finału Ligi Europy Bayer Leverkusen trafił na Karabach Agdam. Pierwsze spotkanie rozgrywane w Azerbejdżanie niespodziewanie zakończyło się remisem 2:2, a Karabach prowadził już nawet 2:0! W rewanżu Bayer także nie miał lekko. Karabach ponownie prowadził 2:0. W końcówce meczu drużynie Xabiego Alonso udało się jednak odwrócić losy meczu i wygrać go 3:2 po dwóch bramkach w doliczonym czasie gry. Bayer awansował do ćwierćfinału!

Ogromny wpływ na przebieg meczu bez wątpienia miała sytuacja z drugiej połowy gry. Wychodzącego do sytuacji sam na sam z bramkarzem Frimponga w nieprzepisowy sposób zatrzymał Elvin Cafarquliyev. Pierwotnie sędzia ukarał go żółtą kartką. Po interwencji systemu VAR arbiter postanowił zmienić decyzję i ukarać gracza Karabachu czerwoną kartką.
W całej tej sytuacji nie byłoby nic nadzwyczajnego, wszak co jakiś czas takie zdarzenia mają miejsce. Niezwykle komicznie wyglądała jednak reakcja piłkarza Karabachu. Po anulowaniu żółtej kartki, nie wiedział on jeszcze, co go czeka. Z radości chciał przybić piątkę sędziemu. Ten jednak miał inny zamiar i ukarał go czerwoną kartką.

Michał Budzich