Kuriozalna ocena meczu Lech – Standard. „Lech w meczu ze Standardem nie zasłużył na zwycięstwo”

– Podobnie jak w meczu z Charleroi, Lech w spotkaniu ze Standardem nie zasłużył na zwycięstwo – tak skomentował mecz Kolejorza portal 7sur7.be.

Belgijska prasa po spotkaniu Lecha Poznań ze Standardem Liege skupiła się głównie na ekipie z Beneluksu. Przypomnijmy, że Kolejorz wygrał z wiceliderem (ex aequo z Beerschot) Jupiler League po dwóch trafieniach Mikaela Ishaka i premierowej bramce Michała Skórasia. Gola dla Standardu zdobył Maxime Lestienne.

Według mediów z Belgii, ekipa z Liege jest już pozbawiona szans na awans. Podopieczni Philippe’a Montaniera zajmują ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 1:8.

Zagraniczna prasa podzieliła opinie na temat tego spotkania, bowiem portal rtbf.be twierdzi, że „Piłkarze Standardu Liege ukłonili się przed Lechem”. Inne media, również krytykują postawę swojego reprezentanta i piszą: „Standard był zbyt naiwny. Nieobecności i zmiany w składzie nie pomogły. Drużyna popełniła zbyt wiele błędów, by mieć nadzieję na dobry wynik.” – taką opinię wyraził portal 7sur7.be.

Wspomniany podmiot zaskoczył jednak twierdząc, że „Lech podobnie jak w meczu z Charleroi nie zasłużył na zwycięstwo ze Standardem”. Kibice szybko obśmiali absurdalną opinię Belgów na Twitterze.

Lech Poznań wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Kolejorz ma na swoim koncie trzy oczka. Do drużyny z miejsca zapewniającego awans poznaniacy mają 4 punkty straty. Runda rewanżowa rozpocznie się 26 listopada.

fot. Lech Poznań / Adam Jastrzębowski