Krzysztof Piątek wróci do Serie A? Może zagrać z innym reprezentantem Polski!

Przygoda Krzysztofa Piątka w Hercie Berlin z pewnością nie wygląda tak, jakby wymarzył sobie tego sam zawodnik. W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się o jego możliwym powrocie do Włoch.

Krzysztof Piątek trafi do Serie A?!

O powrocie 25-latka do Włoch mówiło się już w letnim okienku transferowym. Wówczas reprezentant Polski podjął decyzję o pozostaniu w Berlinie i walce o pierwszy skład Herthy. Jak podają jednak włoskie media, w ostatnim czasie wrócił temat możliwego transferu Piątka do Fiorentiny.

Ciężka sytuacja w Hercie

Hertha Berlin pozyskała Krzysztofa Piątka w zimowym okienku transferowym na początku tego roku. Przygoda Polaka jednak od samego początku jego pobytu w Niemczech nie wygląda najlepiej. Od czasu transferu 25-latek zagrał dla Herthy w 25 meczach, w których strzelił zaledwie 6 bramek.

Kontuzja rywala o wyjściowy skład

Początek tego sezonu nie był dla Piątka najlepszy. Polak dostawał szanse głównie po wejściach z ławki rezerwowych, a na domiar złego do klubu sprowadzono kolejnego napastnika – Jhona Cordobę. Do naszego reprezentanta jednak uśmiechnęło się szczęście, gdy w listopadzie Kolumbijczyk nabawił się urazu, który wykluczył go z gry na kilka tygodni. Dzięki temu ostatnie dwa mecze były piłkarz Milanu rozegrał w pierwszym składzie.

Powrót Piątka do Włoch?

W ostatnich dniach ponownie wrócił temat możliwego transferu Piątka do Włoch. Tak jak w letnik okienku transferowym, tak i teraz usługami Polaka zainteresowana jest Fiorentina. Jak przyznaje były dyrektor Genoi Giorgio Perinetti, powrót Piątka do Włoch i gra dla Fiorentiny mogłaby się okazać dobrym posunięciem. Warto dodać, że barwy „Violi” broni inny reprezentant Polski – Bartłomiej Drągowski.

– To byłby niezwykły duet. Polak jest świetnym strzelcem, ma dobre uderzenie z lewej i prawej nogi. Ale musi otrzymywać podania w polu karnym, nie jest typem zawodnika, który dobrze wygląda w grze na całym boisku – przyznał Giorgio Perinetti na łamach włoskich mediów.

– Jego współpraca z Kouame w Genoi wyglądała bardzo dobrze, potrafili ze sobą grać – dodał.

Michał Budzich