Krzysztof Piątek na wylocie z Herthy? Sky Sports ujawnia cenę, za którą Niemcy oddadzą Polaka

Według doniesień włoskiego Sky Sports, Hertha BSC oczekuje za Krzysztofa Piątka przynajmniej 25 milionów euro. Klub ze stolicy Niemiec odrzucił już jedną ofertę.

Sytuacja polskiego napastnika w berlińskim klubie nie należy do najlepszych. Polak notuje kiepskie występy w barwach Herthy i nie strzela bramek. W poprzednim meczu z Eintrachtem Frankfurt zszedł z boiska już w przerwie. Pierwsza kolejka Bundesligi też nie należała do udanych w wykonaniu byłego napastnika Milanu. Piątek zszedł wówczas z murawy już po godzinie gry.

Włoski Sky Sports ujawnił cenę, za którą Hertha Berlin chętnie sprzeda Polaka. Mowa o 25 milionach euro, które chciałby otrzymać stołeczny klub z Niemiec. Tym samym, berlińczycy chcą odzyskać kwotę, którą wydali na Piątka przy transferze z Milanu.

Niemcy podobno odrzucili ostatnio ofertę za polskiego napastnika. Fiorentina chciała wypożyczyć 25-latka, a później ewentualnie go wykupić. Na ten moment nie wiadomo czy władze klubu z Florencji wrócą do Berlina z kolejną ofertą. Właściciel klubu, Rocco Commisso podobno umieścił Piątka na szczycie listy życzeń. Wspomniany biznesmen posiada majątek wyceniany na około 5 miliardów dolarów.

Sytuację podobno Krzysztofa Piątka monitoruje również nowy klub Karola Linettego, Torino. Turyńczycy przegrali w pierwszej kolejce z Fiorentiną, a później z Atalantą. Obecnie zajmują 17. miejsce w tabeli Serie A.

Okno transferowe jest otwarte do poniedziałku 5 października. To oznacza, że przyszłość polskiego napastnika poznamy w ciągu najbliższego tygodnia.