Koronawirus pokonał Słowaków. Slovan Bratysława wykluczony z rozgrywek Champions League!

UEFA postanowiła dłużej nie czekać. Podjęła decyzję o przyznaniu awansu dla KÍ Klaksvík. Tym samym, Slovana Bratysława wyrzucono z rozgrywek.

Dzień przed planowaną datą rozegrania tego spotkania wykryto koronawirusa w szeregach klubu z Bratysławy. Słowacy wówczas zwrócili się z prośbą do UEFA o wyznaczenie nowej daty rozegrania meczu.

Na spotkanie powołano juniorów oraz pozostałych graczy. To nie był jednak koniec problemów Slovana. W szeregach drugiej ekipy też wykryto koronawirusa. W związku z tym postanowiono przyznać awans drużynie z Wysp Owczych.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby mecz się odbył. (…) Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że spełniliśmy wszystko, czego wymaga protokół UEFA i mamy wystarczająco dużo zawodników z negatywnymi testami gotowych do rozegrania meczu – mówił Ivan Kmotrík, dyrektor generalny Slovana.

Przez pewien czas słowacki zespół miał nadzieję, że UEFA pozwoli im rozegrać to spotkanie. Stało się jednak inaczej, dlatego Slovan złożył oficjalną skargę, w której uwypukla błędy popełnione przez władze Wysp Owczych.

KÍ Klaksvík w drugiej rundzie eliminacji zagra z BSC Young Boys.