Kontrowersyjne słowa Szymona Marciniaka. „Nie gwizdnij mu ze 2 razy i się nauczy” [WIDEO]

W sieci pojawił się fragment serialu „Sędziowie”. Jest na nim ukazana rozmowa Szymona Marciniaka z Karolem Arysem. W konwersacji między sędziami padają dość kontrowersyjne słowa.
W ostatnim czasie premierę miał drugi sezon serialu dokumentalnego „Sędziowie”. Produkcja realizowana przesz „Canal+ Sport” ukazuje trudy pracy polskich sędziów przy meczach PKO BP Ekstraklasy. W serialu ukazane są nie tylko sytuacje boiskowe, ale także rozmowy, które mają miejsce przed i po meczu.
Bohaterami drugiego odcinka drugiego sezonu wspomnianego serialu byli bracia Karol i Marek Arysowie. W tym odcinku pojawiły się fragmenty z meczu Legia Warszawa-Stal Mielec. Na jednym z klipów ukazana jest rozmowa między sędzią głównym (Karolem Arysem) a sędzią VAR (Szymonem Marciniakiem). Najlepszy sędzia świata, Szymon Marciniak, dał swojemu młodszemu koledze nieco kontrowersyjną radę.
Słowa Szymona Marciniaka odnosiły się do sytuacji, w której Josue zignorował polecenie Karola Arysa o tym, by rozpocząć grę „na gwizdek”. Najpierw obecny na VARZE Marciniak podpowiedział Arysowi, by ten ostrzegł Josue, że takie zachowania mogą skończyć się żółtą kartką. Kolejna rada była jednak mocno kontrowersyjna i wzbudziła dużo emocji u kibiców.

– Karol, jeżeli cię lekceważy (Josue – przyp. red.) to też mu pokaż, że jak będzie jakaś niegroźna sytuacja gdzieś daleko od jego bramki, to też mu nie gwizdnij ze dwa razy i się nauczy – powiedział Szymon Marciniak.

@canalplus_sport_polska Sędzia musiał porozmawiać z Josue 🧐 📺 Serial Sędziowie 2 tylko w CANAL+ online, link w BIO! Nowy odcinek co poniedziałek #sedziowie #sedziowie2 #napodsluchu #pilkanozna ♬ oryginalny dźwięk – CANAL+ SPORT – CANAL+ SPORT
Michał Budzich