Kontrowersje po czerwonej kartce dla Ronalda Koemana. „Chcę, żeby sędzia powiedział mi, jakich słów użyłem”

Dzisiejszego wieczoru w Hiszpanii jest niezwykle głośno, z powodu czerwonej kartki dla Ronalda Koemana. Holender musiał opuścić ławkę trenerską, po tym, jak powiedział do jednego z arbitrów „co za gość”. Takie rzeczy tylko w Hiszpanii.

Jeszcze kilka godzin temu można było powiedzieć, że FC Barcelona jest na autostradzie do wygrania La Liga. W czwartek Barça podejmowała Granadę, która co prawda w ostatnich kilku latach zanotowała ogromny progres, jednak mimo wszystko jest to drużyna o co najmniej dwie półki słabsza od „Dumy Katalonii”. Messi i spółka nie wykorzystali okazji do wyprzedzenia Atletico i stracili punkty z niżej notowanym rywalem.

Porażka Barcelony

Podopieczni Koemana wyszli na prowadzenie w 23. minucie meczu za sprawą gola Leo Messiego. 10 minut później Argentyńczyk mógł podwyższyć prowadzenie, jednak nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z bramkarzem przeciwnej drużyny. W drugiej połowie Granada strzeliła bramkę na 1:1, następnie na trybuny został odesłany Ronald Koeman, a w 79. minucie Barcelonę pogrążył 39-letni Jorge Molina. Po dzisiejszej porażce „Blaugrana” zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do liderującego Atletico. Warto jednak zaznaczyć, że obie drużyny zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku w 35. kolejce.

Czerwona kartka dla Koemana!

Poza wynikiem wielkie kontrowersje wzbudziła również czerwona kartka dla Ronalda Koemana. Zgodnie z meczowym protokołem, holenderski szkoleniowiec został ukarany czerwoną kartką za powiedzenie do jednego z sędziów czegoś w rodzaju „co za gość”.

Stanowisko Koemana

W pomeczowym wywiadzie całe zamieszanie skomentował sam zainteresowany – Ronald Koeman. Holender nie krył swojej frustracji decyzją arbitra i przyznał, że chciałby porozmawiać z sędzią, by ten wytłumaczył mu jego decyzję.

– Chcę, żeby sędzia powiedział mi, jakich słów użyłem. Nie użyłem ani jednego brzydkiego słowa – skomentował Ronald Koeman.

Jak donosi hiszpański dziennikarz Ferran Martinez, trener FC Barcelony może zostać wykluczony nawet na 2 najbliższe mecze! Jeśli okazałoby się to prawdą, to Messi i spółka musieliby sobie radzić bez swojego trenera w meczach z Valencią oraz Atletico.