Koniec pięknej przygody Lecha Poznań. Odpadli, ale skradli nasze serca [REAKCJE]

Lech Poznań wygrał rewanżowe starcie z Fiorentiną 3:2. Kolejorz odpadł z Ligi Konferencji Europy ze względu na przegraną w pierwszym meczu 1:4 . Mimo to poznańscy kibice zaskarbili sobie sympatię wielu polskich kibiców.

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem Poznań a Fiorentiną został rozegrany w ubiegłym tygodniu w Poznaniu. Pomimo obiecującego początku spotkania Kolejorz przegrał to spotkanie wynikiem 1:4. Po tak wyraźnej porażce mało kto dawał szanse Lechowi na odrobienie strat w rewanżu. Tym bardziej, że czekał ich wylot do Florencji.

Dziś podopieczni Johna van den Broma zaskoczyli chyba wszystkich polskich kibiców. Oczywiście w pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu. Przed rewanżowym meczem ciężko było znaleźć osobę, która wierzyłaby w to, że Kolejorz zdoła odrobić straty z pierwszego meczu. A jednak prawie udało się tego dokonać. W drugiej połowie rewanżowego meczu poznaniacy wrócili do gry, strzelając bramkę na 3:0. Niestety, w samej końcówce meczu Fiorentina strzeliła dwie bramki, dzięki czemu zapewniła sobie awans do 1/2 finału Ligi Konferencji Europy.

Lech Poznań sprawił dziś ogromną niespodziankę, wygrywając 3:2 z Fiorentiną. Niestety, nie dało to mu awansu do kolejnego etapu europejskich rozgrywek. W związku z porażką z Fiorentiną w pierwszym meczu 0:3 Kolejorz odpada z Ligi Konferencji Europy.

Pomimo porażki w dwumeczu 4:6 Lech Poznań pokazał, że w europejskich pucharach może powalczyć z naprawdę uznanymi markami. Europejska przygoda Kolejorza z tego sezonu zapisała się w historii polskiej piłki. Po dzisiejszym meczu w stronę poznańskiego zespołu posypało się sporo pozytywnych komentarzy. Zebraliśmy część z nich.

 

Michał Budzich