Koniec Piątka w Hercie? Nowy trener nie widzi dla Polaka miejsca w składzie

Czy to koniec przygody Krzysztofa Piątka z Herthą Berlin? Po tym, jak na stanowisku pierwszego trenera doszło do zmiany, sytuacja Polaka uległa osłabieniu. Nowy trener Herthy Bruno Labbadia nie widzi miejsca w składzie dla Polaka.

Wraz z początkiem roku nadzieje w Hercie był ogromne. Nowy trener w postaci Jurgen Klinsmanna. Nowy inwestor, a wraz z nim ogromna suma pieniędzy. Dokonano również ciekawych transferów. Do Berlina przybyli m.in. Piątek oraz Cunha. Zapowiedzi władz klubu był zdecydowanie przesadzone. Jak zapowiadali, Hertha miała stać się nową futbolową potęgą. A dalszą część bajki już znacie…

Myśleliśmy, że sytuacja Piątka przed przerwaniem rozgrywek była przeciętna. 8 meczów, 2 bramki. Jak to mawiał klasyk „No tak średnio bym powiedział”. Gdy dorzucimy do tego wyniki notowane przez Herthę, to wyjdzie nam jeszcze większa masakra. Choć wtedy był jeden pozytyw – Polak miał miejsce w pierwszym składzie. Naszła przerwa w rozgrywkach, a w międzyczasie dokonano zmiany trenera, Klinsmanna zastąpił Labbadia i w ten sposób Polak stracił pozycję w pierwszym składzie.

W pierwszym meczu po przerwie Piątek wszedł z ławki na 11 minut spotkania, w których nie zaprezentował nic nadzwyczajnego. Polak rozpoczął mecz na ławce po raz pierwszy od czasu debiutu w Hercie. Do tego znakomitą dyspozycję zaprezentował Ibisević, który zdobył bramkę i zebrał świetne recenzje w mediach. Niemiecki „BILD” wystawił mu notę „2” co oznacza bardzo dobry występ. Jeśli nowy szkoleniowiec Herthy pójdzie wraz z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, to na próżno będzie szukać nazwiska Polaka w wyjściowej „11”. Po ostatnim meczu Labbadia oceniając występ graczy z ofensywy, nie wspomniał nic o Piątku.

– Widać było, że bardzo chciał, włączał się do akcji, był aktywny, szukał gry. Z drugiej strony Vedad Ibisević, który wyszedł w pierwszym składzie, zagrał świetny mecz, więc Piątkowi trudno będzie z nim wygrać – skomentował Andrzej Juskowiak

 

fot. Hertha BSC

 

Michał Budzich