Konflikt w szatni PSG. Piłkarze są przeciwko Pochettino. Messi obwinia trenera

Mauricio Pochettino znalazł się w ostatnim czasie na cenzurowanym. Argentyńczyka obwinia się za kiepską formę PSG prezentowaną w tym sezonie. Według francuskich mediów szkoleniowiec nie ma poparcia u Leo Messiego. 

Paryżanie w trwających rozgrywkach zanotowali już kilka wpadek. W ostatni weekend „tylko” zremisowali z RC Lens. Dodatkowo rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie i to PSG musiało gonić wynik. Wcześniej, nawet w wygranych spotkaniach, piłkarze wicemistrzów Francji wyglądali bardzo słabo na tle przeciwników.

Większa krytyka

Główną winę za taki stan rzeczy zrzuca się na Mauricio Pochettino. Szkoleniowca obwinia się za złe przygotowanie zawodników i pojawia się coraz więcej głosów o zwolnieniu Argentyńczyka. O szczegółach pisze „L’Equipe”.

Według dziennikarzy atmosfera w szatni paryżan mocno zgęstniała. Pochettino miał stracić poparcie swoich piłkarzy, którzy zaczynają wątpić w jego pomysł na grę. Wydaje się również, że trener obrał złą taktykę we współpracy z podopiecznymi. Słyszy się, że jest dla nich zbyt pobłażliwy.

Najgorsze jest jednak to, że stracił poparcie Leo Messiego. Choć 34-latek gra w tym sezonie poniżej oczekiwań, to w Paryżu ma status gwiazdy i największego autorytetu, podobnie, jak miało to miejsce w Barcelonie. Najbliższe otoczenie siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki obwinia Pochettino za to, że Messi nie jest w stanie w pełni wykorzystać swoich umiejętności po przeprowadzce do Ligue 1.