Kolejny Polak może trafić do Serie A. Rozmowy z Milanem wkraczają w decydującą fazę

Kamil Piątkowski wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Stoper Rakowa Częstochowa znalazł się na listach życzeń wielu topowych europejskich klubów. Niebawem 20-latek może powiększyć polską kolonię w Serie A.

Powszechnie wiadomo, że Piątkowskim zainteresowane jest mnóstwo klubów z Włoch. Młody obrońca miał między innymi propozycję transferu do Udinese, jednak Raków kurczowo trzyma piłkarza u siebie. Początkowo mówiono o próbie zatrzymania go do przyszłego lata. Coraz realniejszy wydaje się natomiast scenariusz, w którym 20-latek opuszcza Częstochowę.

Rozmowy nabierają tempa

Jakiś czas temu informowaliśmy o kontaktach Rakowa z AC Milan. Włosi weszli do rozmów na początku stycznia, jednak od tamtej pory nie otrzymaliśmy więcej informacji. Temat powrócił za sprawą Krzysztofa Stanowskiego.

W poniedziałek dziennikarz podał, że rozmowy między klubami są już w bardzo zaawansowanym stanie. Właściciel „Weszło!” dodał także, iż kwota transferu mogłaby sięgnąć nawet pięciu milionów euro. W środę odbędzie się spotkanie przedstawicieli obydwu zespołów. W przypadku nieosiągnięcia porozumienia do rozmów przystąpią inni zainteresowani.