Kolejny klub na celowniku Red Bulla! Trwają zaawansowane negocjacje

Już wkrótce piłkarska rodzina Red Bulla może się powiększyć. Do takich klubów jak m.in. RB Lipsk, czy RB Salzburg wkrótce może dołączyć zespół z ligi meksykańskiej. Rozmowy między obiema stronami mają nabierać tempa!

Red Bull jest jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, specjalizujących się w produkcji napojów energetyzujących. Założona w Austrii firma od dobrych kilkunastu lat angażuje się w rynek sportowy. W 2005 roku w Formule 1 zadebiutował zespół spod szyldu Czerwonego Byka. Firma wspiera również m.in. skoczków narciarskich, żużlowców, zespoły rajdowe, czy Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, to pierwszym klubem, w jaki zainwestował austriacki koncern, był RB Salzburg w 2005 roku. Rok później przyszedł czas na amerykański New York Red Bulls. W 2007 zainwestowano w RB Brasil, którego nazwa uległa zmianie na RB Bragantino wskutek fuzji. Dwa lata później Austriacy zainteresowali się piłką w Niemczech i tak powstał RB Lipsk. W 2011 zainwestowano w FC Liefering, który obecnie występuje na drugim poziomie rozgrywek w Austrii.

Według doniesień zagranicznych mediów kolejnym krokiem Red Bulla może być przejęcie klubu w Meksyku. Fernando Cevallos, dziennikarz beIN Sports, ujawnił, że trwają zaawansowane rozmowy pomiędzy austriackim koncernem a meksykańskim Club Necaxa.

Michał Budzich