Kolejny kadrowicz kończy karierę w reprezentacji! Przekazał decyzję kolegom na treningu

Kamil Grosicki szykuje się do zakończenia reprezentacyjnej kariery! Według informacji podanych przez FotoPyk i Przegląd Sportowy Onet, mecz z Austrią był ostatnim meczem z orzełkiem na piersi dla 94-krotnego reprezentanta Polski. 
„Biało-Czerwoni” przygotowują się do meczu z Francją na Euro 2024. Dla Polaków wynik spotkania nie będzie mieć jednak znaczenia. Po dwóch porażkach (z Holandią i Austrią), straciliśmy już szanse na wyjście z grupy i nawet przy zwycięstwie – zajmiemy ostatnie miejsce w grupie.

Pożegnania

Wiadomo już, że z „Trójkolorowymi” nie zagra Wojciech Szczęsny, który zamierza zakończyć reprezentacyjną karierę. Jego miejsce zajmie ktoś z dwójki Skorupski – Bułka. Nieoczekiwanie jednak, z Niemiec dobiegają wieści, że kolejny kadrowicz zamierza podążyć ścieżką golkipera.
Mowa konkretnie o Kamilu Grosickim. Jak podaje na swoim Twitterze „FotoPyk”, piłkarz Pogoni Szczecin pożegnał się z kolegami na poniedziałkowym treningu reprezentacji. Informację te podał również Przegląd Sportowy Onet.

Grosicki występuje w reprezentacji Polski od 2008 roku. Zadebiutował wówczas w meczu z Finlandią. Od tamtej pory rozegrał 94 mecze, w których strzelił 17 goli. Na koncie ma również 24 asysty.

AKTUALIZACJA

Wcześniejsze doniesienia okazały się prawdziwe. Kamil Grosicki oficjalnie poinformował za pośrednictwem swoich sociale mediów, że mecz z Francją będzie jego ostatnim w narodowej reprezentacji. Piłkarz opublikował obszerny komunikat, którego treść możecie przeczytać poniżej.

– Nadszedł dzień dzisiejszy… To dla mnie jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, gdyż Reprezentacja Polski zawsze była dla mnie najważniejszą Drużyną na całym świecie.

Gra z orzełkiem na piersi, reprezentowanie swojego kraju to największy zaszczyt i honor. Przez szesnaście lat występy w kadrze narodowej były dla mnie czymś absolutnie najważniejszym. Każda chwila spędzona na zgrupowaniach stanowiła wyjątkowy moment. Czułem dumę, że mogę być częścią tego Zespołu i cieszyć się zaufaniem kolejnych selekcjonerów Reprezentacji Polski.
Dziś podczas treningu poinformowałem selekcjonera Michała Probierza i całą Drużynę, że po turnieju finałowym EURO 2024 zakończę swoją reprezentacyjną karierę. To było dla mnie piękne szesnaście lat, okraszone 94 meczami i 17 golami. Miałem okazję wziąć udział w pięciu wielkich, międzynarodowych turniejach, dołączając też do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Jestem z tego niezmiernie dumny!
Z Reprezentacją Polski przeżyłem wiele pięknych chwil. Dziś pragnę podziękować wszystkim za wsparcie, którego przez kilkanaście lat doświadczałem. Dziękuję, że byliście ze mną! Zawsze robiłem wszystko, by dawać polskim kibicom radość. Jesteście dwunastym zawodnikiem naszej Reprezentacji!
Do zobaczenia na piłkarskiej drodze! – napisał 94-krotny reprezentant Polski.