Kolejny holenderski piłkarz nie zagra z Polską. Kontuzja wykluczyła napastnika

Kontuzje przed pierwszym meczem na Euro nie doskwierają tylko Polakom. Przeciwko „Biało-Czerwonym” nie zagra na pewno bramkostrzelny napastnik Holandii. Tamtejsze media wykluczyły występ Briana Brobbeya.
Reprezentacja Polski ma swoje problemy przed meczem z Holandią na Euro 2024. Najpierw w meczu towarzyskim z Turcją kontuzji doznali Karol Świderski, Robert Lewandowski oraz Paweł Dawidowicz, a następnie oficjalnie wykluczono grę naszego kapitana z „Oranje”. W sobotę z kolei okazało się, że uraz piłkarza Hellasu jest na tyle poważny, iż on również nie wybiegnie na murawę.

Rywale nie bez kłopotów

Jak się jednak szybko okazało, nie tylko „Biało-Czerwoni” zmagają się z urazami. Kilka dni temu poinformowano, że Frenkie de Jong nie zdoła zagrać z Polską. Ronald Koeman nie będzie mógł również skorzystać z Teuna Koopmeinersa. W sobotę z kolei, w przed dzień spotkania z ekipą Probierza, holenderskie media podały, że z gry wypadł także Brian Brobbey. Napastnik nie zdołał wyleczyć kontuzji uda, która doskwierała mu od kilku dni i nie trenował z drużyną.

22-latek ma za sobą świetny sezon w Ajaxie. Rozgrywki zakończył z 22 golami i 12 asystami. Jak dotąd w kadrze „Oranje” Brobbey zagrał dwukrotnie. Ani razu nie wpisał się jednak na listę strzelców.