Kolejny gigant zainteresowany Piotrem Zielińskim. Transferowy hit przyszłego lata?

Za niewiele ponad osiem miesięcy wygasa kontrakt Piotra Zielińskiego z Napoli. Na ten moment nie wiadomo, czy reprezentant Polski przedłuży umowę. Tymczasem w mediach pojawiają się pogłoski o zainteresowaniu ze strony Juventusu oraz hiszpańskiego giganta. 

Latem zakończyła się co prawda saga z przyszłością Zielińskiego, który odrzucił oferty z Arabii Saudyjskiej i Lazio, i został w Napoli. „Co prawda”, bo ponownie pojawiają się plotki o odejściu Polaka z Napoli. Jego kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku, a już tej zimy może podpisać umowę z nowym pracodawcą jako wolny zawodnik.

Hiszpański potentat

Jakiś czas temu pojawiły się informacje podane przez włoskie media, według których Zieliński miałby trafić do Juventusu, zastępując Paula Pogbę. Do tego jego sytuację nadal mają monitorować kluby z Arabii Saudyjskiej. To jednak nie koniec.

Włoski dziennik „Il Mattino” podaje, że poza Saudyjczykami chętne na zakontraktowanie reprezentanta Polski jest Atletico Madryt. Dziennikarze powołują się na ustalenia katalońskiego „Sportu”. Z ich informacji wynika, że Zieliński miałby zastąpić klubową legendę „Rojiblancos” – Koke.

Kontrakt Hiszpana także wygasa latem przyszłego roku i wątpliwe, by został przedłużony. W związku z doświadczeniem, jakie posiada już Zieliński, to właśnie on miałby być idealnym, a do tego niedrogim, zastępstwem w drużynie Diego Simeone. „Il Mattino” dodaje jednak, że Atletico nie podpisze umowy z pomocnikiem w styczniu, ale będą obserwować jego sytuację i trzymać rękę na pulsie.