Kolejne głosy niezadowolenia względem Lewandowskiego. „Jest najlepszy na świecie, ale nie wynośmy go ponad drużynę narodową”

Grzegorz Mielcarski udzielił wywiadu portalowi Sport Interia. Były reprezentant Polski wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Mielcarski twierdzi, że Polacy przesadzają z rozpływaniem się nad napastnikiem Bayernu.

Ocena byłego reprezentanta

Były zawodnik m.in. FC Porto ma na swoim koncie 10 występów w kadrze biało-czerwonych. W tym czasie zdołał strzelić jedną bramkę. Na portalu sport.interia.pl zdradził co sądzi na temat Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski.

– Powiem szczerze, że przesadzamy z tym roztkliwianiem się nad Robertem Lewandowskim. Jest najlepszy na świecie, ale nie wynośmy go ponad drużynę narodową. Jeśli mówimy, że pierwszym zadaniem selekcjonera jest dogodzić Lewandowskiemu, to w jakim świetle stawiamy resztę zespołu? Traktujemy ich i ich wkład w grę kadry jak wielkie nic – cytuje 49-latka portal meczyki.pl.

Kredyt zaufania

Grzegorz Mielcarski pochwala decyzję Zbigniewa Bońka. Sam uspokaja kibiców dając Paulo Sousie kredyt zaufania. Kluczowa jednak będzie taktyka i wiedza trenera.

– Jeśli potrafi wykorzystać swoją pozycję, jeśli zaimponuje kadrowiczom wiedzą i właściwym doborem taktyki, będzie dobrze. Nasi piłkarze szybko połapią się jaki ma warsztat. Wypada dać mu kredyt zaufania – uspokaja Mielcarski.

Źródło: Sport Interia, Meczyki.pl