Kolejna zmiana trenera w Bayernie Monachium? Znany szkoleniowiec rozpoczął naukę niemieckiego!

Wielce prawdopodobne, że wkrótce dojdzie do kolejnej zmiany trenera w Bayernie Monachium. Zainteresowany posadą w bawarskim klubie jest Jose Mourinho!
W marcu ubiegłego roku Thomas Tuchel przejął schedę w Bayernie Monachium po Julianie Nagelsmannie. Tuchel ma ważny kontrakt z Bayernem do końca przyszłego sezonu. Niewykluczone jednak, że straci on posadę pierwszego trenera Bayernu znacznie wcześniej.
Przeciętny sezon Bayernu

Obecny sezon nie układa się po myśli Bayernu Monachium. Zespół Thomasa Tuchela szybko odpadł z Pucharu Niemiec, kompromitując się w starciu z 3-ligowcem. Nie najlepiej wygląda także sytuacja w lidze niemieckiej. Po 21 kolejkach Bayern zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą 5 punktów do Bayeru Leverkusen. Aptekarze są na najlepszej drodze do przerwania mistrzowskiej serii Bayernu.
Tuchel na wylocie

W sobotę doszło do starcia na szczycie Bundesligi. Wielki Bayer Leverkusen wielkiego Xabiego Alonso rozgromił Bayern Monachium 3:0. Bawarczycy nie mieli w tym spotkaniu wiele do powiedzenia. Po tej druzgocącej porażce w mediach zrobiło się głośno o możliwej zmianie trenera w Bayernie.
Mourinho chce przejąć Bayern

W niemieckich mediach zaczęły pojawiać się pierwsze nazwiska w kontekście zastąpienia Thomasa Tuchela. Jedną z tych osób jest Jose Mourinho! Taką informację przekazał Christian Falk. Dziennikarz przekazał, że Mourinho uczy się niemieckiego. Portugalczyk już w przeszłości rozmawiał z władzami klubu odnośnie przejęcia pierwszej drużyny. Sam Mourinho rzekomo jest zainteresowany poprowadzeniem tego projektu.


źródło: SportBild

Michał Budzich