Kluby Premier League straciły 2 miliardy funtów przez pandemię. Szef ligi liczy na powrót kibiców do końca sezonu

Kluby Premier League straciły około 2 miliardy funtów przez pandemiczne obostrzenia. Wszystko za sprawą strat z dni meczowych i mniejszych zysków w klubowych sklepach. Szef najlepszej ligi angielskiej ocenił sezon jako brutalny.

Nadzieje na powrót kibiców

Richard Masters ma ogromne nadzieje, że po roku twardych obostrzeń, na trybunach w końcu zasiądą kibice. Szef Premier League twierdzi, że są powody do optymizmu. Rząd, kibice i władze ligi liczą na zakończenie rozgrywek z 10 tysiącami fanów na trybunach.

– To była cholernie długa podróż. Mamy jednak nadzieję, że trwający sezon będzie ostatnim naznaczonym pandemią, a w kolejnym będziemy mieć już do czynienia z „normalną Premier League” od samego startu – cytuje szefa Premier League portal Weszło.

– Koniec sezonu jest już na horyzoncie i naprawdę czekamy na ten moment, miejmy nadzieję, że faktycznie już z udziałem kibiców. Ale od następnego sezonu naszym celem jest posiadanie pełnych obiektów. Jeszcze trochę wody w rzekach upłynie, zanim to się stanie, ale to jest niezmiennie nasz ostateczny cel – zakończył Masters.

Większe straty niż się spodziewali

W czerwcu 2020 roku pisaliśmy, że kluby Premier League mogą stracić miliard funtów z powodu pandemii. Okazało się, że już straciły dwa razy tyle. Ogromne utraty finansowe mogą spowodować odważne działania władz. Wpuszczenie kibiców na stadiony na pewno przyczyniłoby się do ustabilizowania sytuacji klubowych budżetów.

Źródło: Weszło, Guardian

fot. whufc.com