Kłopoty w Lazio! Klubowi grozi nawet degradacja do Serie B

Lazio Rzym stanie przed włoską komisją dyscyplinarną. Stołeczny klub ma odpowiedzieć za uchybienia w przestrzeganiu protokołów, których zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Biancazzurrim grożą ogromne kary, w tym degradacja do Serie B.

Fałszywe raporty

Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) wszczęła śledztwo przeciwko Lazio Rzym. Z ich informacji wynika, że Biancazzurri nie przestrzegali specjalnych zasad, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. FIGC jest zdania, że stołeczny klub ukrywał niektóre zakażenia, aby móc rozgrywać swoje spotkania w pierwszym terminie. Dodatkowo niektórzy zawodnicy nie odbywali obowiązkowej kwarantanny, a poźniej uczestniczyli w meczach Serie A.

Według informacji portalu ESPN FIGC rozpatruje różne sposoby ukarania Lazio Rzym. Sprawa może zakończyć się odjęciem kilku punktów bądź w najgorszym wypadku Biancazzurri zostaną zdegradowani do Serie B. Włoska federacja powinna podjąć decyzję w przeciągu kilku tygodni.

– Ufamy, że w sporcie wciąż istnieje sprawiedliwość, a poszczególne urzędy odkryją fakty i zakwestionują oskarżenie naszego klubu – powiedział Roberto Rao, jeden z członków zarządu Lazio Rzym.

Kacper Polaczyk