Kłopoty PSG! Kylian Mbappe przegapi mecz z Bayernem w Lidze Mistrzów

W ostatnim meczu Ligue 1 Kylian Mbappe nabawił się urazu. Jak się okazuje, problemy zdrowotne są na tyle poważne, że Francuz opuści mecz przeciwko Bayernowi Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W środę miała miejsce 21. kolejka francuskiej Ligue 1. Lider rozgrywek – Paris Saint-Germain – mierzył się na wyjeździe z Montpellier. Goście pokonali mistrzów Francji z 2012 roku wynikiem 3:1. Bramki dla PSG strzelali: Fabian Ruiz, Leo Messi oraz Warren Zaire-Emery. Honorową bramkę dla Montpellier zdobył Arnaud Nordin.

Kontuzja Mbappe

Meczu z Montpellier najlepiej nie będzie wspominał Kylian Mbappe. Gwiazda PSG dwukrotnie nie wykorzystała rzutu karnego. Co więcej, Francuz pomylił się także przy dobitce drugiej „jedenastki”. Na domiar złego 24-latek nabawił się urazu. W związku z tym musiał on opuścić boisko już w 21. minucie.

Przerwa od gry

Kontuzja Kyliana Mbappe okazała się całkiem poważna. PSG poinformowało, że Francuz wypada z gry na około 3 tygodnie. Badania wykazały uraz lewego uda.

Mecz z Bayernem

W związku z odniesioną kontuzją Kyliana czeka teraz 3-tygodniowa przerwa od gry. Oznacza to, że najprawdopodobniej opuści on 5 najbliższych spotkań swojego zespołu. Na nieszczęście paryżan Mbappe nie zagra także w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Pierwszy pojedynek między PSG a Bayernem odbędzie się już za niespełna 2 tygodnie, a dokładniej 14 lutego. Jeśli rekonwalescencja przejdzie pomyślnie, Mbappe powinien wrócić na mecz rewanżowy, który odbędzie się 8 marca.