Kiepska seria Herthy Berlin, wejście Piątka nie pomogło. Fatalne zachowanie Cunhii

W sobotnim spotkaniu Bundesligi Werder Brema ograł Herthę Berlin aż 4:1! W 60. minucie na boisko wszedł Krzysztof Piątek, jednak nie zdołał on pomóc swojej drużynie.

Ostatnia szansa zmarnowana

Jeszcze przed sobotnim spotkaniem dziennik Bild pisał, że to ostatnia szansa Bruno Labbadii na odmienienie Herthy Berlin. Patrząc na styl, w jakim Stara Dama przegrała w 18. kolejce, możemy przypuszczać, że zwolnienie niemieckiego szkoleniowca jest kwestią chwili.

Już w 10. minucie spotkania prowadzenie Werderowi dał David Selke. 26-latek bez problemu wykorzystał rzut karny, który sprokurował Maximilian Mittelstaedt.

Hertha dostała szybką szansę na odpowiedź, jednak nie wykorzystała jej. W 21. minucie Mboma faulował w polu karnym Matheusa Cunha. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki, jednak jego intencje odczytał Pavlenka.

W 29. minucie Werder Brema po golu Omer Topraka prowadził już 2:0, a w doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktową bramkę dla berlińczyków zdobył Jhon Cordoba. W drugiej połowie goście nie dali Starej Damie już żadnych szans. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Bittencourt, a 20 minut później Joshua Sargent dobił rywali fantastycznym uderzeniem.

W 64. minucie na boisku zameldował się Krzysztof Piątek, który zmienił Petera Pekarika. Polak nie wniósł za dużo do spotkania, choć miałby szansę na zdobycie gola, gdyby tylko Cunha zdecydował się do niego podać. Brazylijczyk postanowił, że sam zakończy akcję i ostatecznie uderzył obok bramki.

Po 18. kolejkach Hertha Berlin ma na swoim koncie zaledwie 17 punktów. Stara Dama ma raptem 2 oczka przewagi nad strefą barażową, jednak FC Koeln nie rozegrało jeszcze swojego spotkania w tej kolejce. W najbliższym czasie z Herthą najprawdopodobniej pożegna się trener Bruno Labbadia, który w tym sezonie wygrał zaledwie 4 mecze.