Katarczycy zainteresowani kupnem włoskiego klubu. W interesie ma pomóc były piłkarz Juventusu i producent filmowy

 

Według włoskiej agencji prasowej Emir Kataru jest zainteresowany kupnem Sampdorii. Właściciel Paris Saint-Germain chciałby zamknąć sprawę jak najszybciej. W interesie mieliby mu towarzyszyć Francesco Di Silvio (producent filmowy z Włoch) oraz Ivano Bonetti (były zawodnik Juventusu).

Problemy klubu z Genui

Sampdoria zmaga się z problemami organizacyjnymi od grudnia 2021 roku. Wówczas aresztowano Massimo Ferrero, który był prezydentem i właścicielem klubu. Aktualnie Sampdoria zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligi włoskiej. Podopieczni Marco Giampaolo mają na swoim koncie dwa punkty po siedmiu kolejkach Serie A.

Rosja wykluczona z EURO 2024. „Nie będzie brana przy losowaniu grup eliminacyjnych” [CZYTAJ]

Rzeczywistość w klubie z Genoi może się jednak odmienić. Emir Kataru, Francesco Di Silvio oraz Ivano Bonetti interesują się zakupem Sampdorii. Wiele wskazuje na to, że Ferrero mógłby się zgodzić na sprzedaż.

– Nadal będę dawał z siebie wszystko dla Sampdorii. Jednak jeśli znajdą się nabywcy chętni do przejęcia klubu, to proszę mi ich przedstawić. Jestem gotowy wysłuchać każdej z ofert, ale pod warunkiem, że nowi właściciele nadadzą klubowi odpowiednie wartości – mówił dwa dni przed aresztowaniem w wywiadzie dla La Repubblica.

Źródło: ANSA