Karol Świderski zachwyca w Grecji. Polak może zmienić klub już zimą

Karol Świderski w lidze greckiej pokazuje się z bardzo dobrej strony. Polak bierze udział przy golu co 77 minut. W kolejce po 23-latka ustawia się coraz więcej klubów.

Z Białegostoku na Saloniki

Karol Świderski w styczniu 2019 roku przeszedł z Jagielonii Białystok do PAOKu Saloniki. Od tamtego czasu polski napastnik wystąpił w 80 spotkaniach, strzelił 27 goli i 8 razy asystował. Obecny sezon jest najlepszym w wykonaniu 23-latka.

Karol Świderski w sezonie 2020/2021 strzelił 7 bramek i zanotował 5 asyst w 15 meczach. Napastnik bierze udział przy golu średnio co 77 minut. Lepsze statystyki ma tylko 18-letni Christos Tzolis (8 bramek i 6 asyst), jednak młody Grek spędził na boisku 500 minut więcej.

Nowi chętni na Polaka

Parę dni temu w internecie pojawiła się informacja, że FC Bologna interesuje się Świderskim. PAOK Saloniki puści Polaka do Włoch, ale tylko i wyłącznie za kwotę 6-7 milionów euro. Do listy chętnych na usługi 23-latka dołączyli Union Berlin i Trabzonspor.

Karol Świderski w 2019 roku przeszedł do PAOKu Saloniki za 2 miliony euro. Polak ma ważny kontrakt do czerwca 2022 roku, jednak zarówno 23-latek, jak i jego klub są gotowi na zmianę klubowych barw już tej zimy.

Kacper Polaczyk