Karol Świderski ponownie zmieni klub? Może zastąpić innego polskiego napastnika

Latem Karol Świderski może być ponownie bohaterem transferu. Według ostatnich doniesień mediów Świderski mógłby w nowym klubie załatać dziurę po innym polskim napastniku.
Podczas zimowego okna transferowego Karol Świderski opuścił MLS. Polski napastnik został wypożyczony na pół roku z Charlotte FC do Hellasu Werona. Półroczna przygoda we Włoszech nie wyglądała jednak zbyt dobrze w wykonaniu Świderskiego. W 15 meczach zdobył zaledwie 2 bramki.

Wypożyczenie do Hellasu dobiega końca. Włosi zabezpieczyli sobie opcję wykupu polskiego napastnika, jednak najprawdopodobniej z niej nie skorzystają. Tym samym Świderski po zakończeniu EURO wróci do Stanów Zjednoczonych. Ma on ważny kontrakt z Charlotte do końca 2025 roku.

Szanse na pozostanie Świderskiego w Charlotte FC są jednak znikome. Klub raczej nie chce dalej stawiać na Karola. On z kolei chętnie kontynuowałby swoją karierę w Europie. Według ostatnich doniesień „Super Expressu” jest na to duża szansa.
Jak donosi Jerzy Chwałek z „Super Expressu”, zainteresowanie usługami Karola Świderskiego wykazał klub z ligi tureckiej. Mowa o Antalyasporze. Klub ten jest mocno zainteresowany sprowadzeniem Polaka. Świderski miałby zastąpić w tym zespole Adama Buksę! W minionym sezonie Buksa strzelił kilkanaście goli dla Antalyasporu. Jego wypożyczenie dobiegło jednak końca.


źródło: super express

Michał Budzich