Karl-Heinz Rummenigge o Robercie Lewandowskim. „Myślał o transferze do Realu Madryt”

Szef Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge był gościem w niedzielnym programie Doppelpass. Niemiec wypowiedział się nt. niedoszłego transferu Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt.

Musiał zostać ponad wszystko

Gdy kilka lat temu do nas przychodził, w głowie miał myśl o transferze do Realu Madryt i pragnienie zostania najlepszym na świecie. Myślę, że punktem zwrotnym było przedłużenie kontraktu. Uświadomiliśmy go wówczas, że nawet jeśli z Santiago Bernabeu wpłynie za niego oferta, odrzucimy ją – cytuje Rummenigge Marcin Borzęcki na łamach portalu TVP Sport.

Zdominowali Europę

W sezonie 2019/2020 Bayern Monachium zdominował wszystkie drużyny Europy. Bawarczycy wygrali Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar Europy.

Komplementy od prezesa

Robert Lewandowski został królem strzelców trzech z pierwszych wymienionych powyżej rozgrywek. Do sukcesu ekipy z Allianz Areny przyczynił się również Manuel Neuer, który swoją postawą w bramce niejednokrotnie ratował mecze. Karl-Heinz Rummenigge pochwalił obu zawodników w programie Doppelpass.

Manuel Neuer i Robert Lewandowski to dwaj najlepsi piłkarze roku. Kiedyś sądziłem, że rekord Gerda Muellera nie zostanie nigdy pobity, ale Polak już nad tym pracuje. Mamy też w drużynie mentalne bestie typu Joshua Kimmich i Thomas Mueller, co dopełnia całości – cytuje szefa Bayernu strona sport.tvp.pl.

Bayern Monachium po sobotnim zwycięstwie nad Bayerem Leverkusen wskoczył na pozycję lidera w Bundeslidze. Ekipa z Alianz Areny po 13. kolejkach ma na swoim koncie 30 punktów.