Legenda chwali Lewandowskiego! „Jest najlepszym napastnikiem na świecie”

Karl-Heinz Rummenigge, czyli obecny prezes Bayernu, nie kryje podziwu względem Roberta Lewandowskiego. Nazwał Polaka najlepszym napastnikiem na świecie.

Wczoraj zakończył się sezon Bundesligi, a mistrzem Niemiec został Bayern. Nie cegiełkę, a ogromną cegłę do końcowego triumfu Bayernu dołożył Robert Lewandowski. Polak zakończył sezon z rekordową dla siebie liczbą bramek, zdobył ich aż 34.

Zachwytu nad Polakiem nie krył obecny prezes Bawarczyków Karl-Heinz Rummenigge. Niemiec był trzykrotnie królem strzelców Bundesligi, lecz nigdy nie przekroczył 30 goli w 1 sezonie. Jego rekord to 29 bramek w sezonie 1980/1981.

 Zdobycie 34 bramek to wspaniałe osiągnięcie. Tylko Gerd Mueller potrafił strzelić więcej.  Gratuluję i dziękuję Robertowi. To najlepszy środkowy napastnik na świecie. – rzekł Rummenige

Legendarny Gerd Müller w sezonie 1971/1972 zdobył na boiskach Bundesligi aż 40 goli. Wynik Lewandowskiego z tego sezonu jest drugim najlepszym w historii.

Pechowo opuściłem 3 mecze w tym sezonie i zagrałem w 31 meczach. Pełne 34 mecze mogłyby oznaczać mój lepszy wynik. Jestem bardzo zadowolony z liczby bramek, lecz podziękowania muszą trafić do zespołu. – dodał Lewandowski

Michał Budzich