Karbownik jednak opuści Legię?! Będzie rekord transferowy w Ekstraklasie!

Jak podaje Krzysztof Stanowski z portalu Weszło.com, Michał Karbownik już w tym okienku opuści warszawką Legię. 19-latek ma pobić rekord transferowy w Ekstraklasie!

W ostatnich miesiącach Michałem Karbownikiem zainteresowane było niemal pół Europy. Ostatnie dni były nad wyraz spokojne i wszystko wskazywało na to, że 19-latek, póki co zostanie w stołecznej drużynie. Innego zdania jest Krzysztof Stanowski, który podaje, że Polakiem zainteresowane jest SSC Napoli!

Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że tylko nieoczekiwany zwrot akcji mógłby sprawić, że 19-latek nie trafi do klubu, w którym występują aktualnie Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. – podaje Krzysztof Stanowski

Transfer Karbownika do Neapolu będzie oznaczać potężny zastrzyk gotówki dla klubu Dariusza Mioduskiego. Dzięki przenosinom obrońcy Legii do Włoch stołeczny klub ma zrobić nieco ponad 7 milionów euro, a tym samym pobić rekord ekstraklasy!

Michał Karbownik pomimo młodego wieku ma już 28 meczów w ekstraklasie, w których zaliczył 7 asyst. Głównym rywalem dla 19-latka w Neapolu będzie Mario Rui, który ma za sobą przeciętny sezon w Serie A.

Życzymy, aby podążył drogą Sebastiana Walukiewicz, który pomimo młodego wieku szybko przebił się do pierwszej jedenastki swojej drużyny. Przestrogą dla 19-latka mogą być początki we Włoszech Arka Recy, który miał problemy z opanowaniem języka, przez co stracił wiele miesięcy.

fot. Legia

Michał Budzich