Kandydat na prezydenta FC Barcelony zrobi wszystko, by zatrzymać Messiego. „Jest kilka klubów, które naprawdę są nim zainteresowane”

Kandydat na nowego prezydenta FC Barcelony zabrał głos w sprawie Leo Messiego. Zdaniem Joana Laporty Argentyńczyk bardziej skupia się na zdobywaniu trofeów niż zarabianiu pieniędzy. Według 58-latka atakujący Blaugrany wzbudza zainteresowanie wielu klubów na rynku. Laporta chce zrobić wszystko co w jego mocy, by Messi pozostał na Camp Nou.

Wydatek dla klubu

Umowa Argentyńczyka z wicemistrzami Hiszpanii wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Nowy kontrakt Messiego oznacza ogromny wydatek dla FC Barcelony, która ma problemy finansowe. Kandydat na nowego prezydenta klubu Joan Laporta zapewnił, że zrobi wszystko by zatrzymać 33-latka w Katalonii.

– Messi chce wygrywać z Barceloną. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby go zatrzymać. Jest jednak kilka klubów, które są naprawdę zainteresowane podpisaniem z nim kontraktu – cytuje Laportę portal goal.com.

– Leo chce zdobywać trofea, a nie tylko zarabiać pieniądze. On nie jest problemem dla Barcelony. Sam zapewnia klubowi 30 procent zysków – uzupełnił 58-letni kandydat na prezydenta FC Barcelony.

Obiecanki przed wyborami

Wybory na nowego prezesa Blaugrany odbędą się na początku marca. Laporta ma już doświadczenie na tym stanowisku, bowiem urzędował na nim w latach 2003-2010. Jego głównym rywalem w głosowaniu będzie Victor Font.

Źródło: Goal.com