Kamil Grosicki ostro o grze reprezentacji Polski w eliminacjach. „To był skandal i kompromitacja”

Kamil Grosicki udzielił wywiadu tuż przed barażami o awans na EURO 2024. Doświadczony reprezentant Polski podchodzi do nadchodzących meczów z ogromnym chęcią udowodnienia swojej wartości i naprawienia złego wizerunku po eliminacjach.

Przed nami baraże o awans na Mistrzostwa Europy 2024. Już w czwartek reprezentacja Polski zagra w półfinale baraży z Estonią. W przypadku ewentualnej wygranej Polacy zagrają w finale z wygranym meczu Walia-Finlandia.
Eliminacje w wykonaniu reprezentacji Polski były totalną klapą. Polacy dwukrotnie tracili punkty z Mołdawią, zdobyli zalewie 1 punkt w dwumeczu z Czechami. To wszystko przełożyło się na 3. miejsce w grupie eliminacyjnej. Udział w barażach Polska zapewniła sobie dzięki Lidze Narodów.

Z bojowym nastawieniem do nadchodzących meczów podchodzi Kamil Grosicki, który jest pewny awansu. Doświadczony reprezentant Polski chce odkupić winy za fatalne wyniki w eliminacjach. 35-latek opowiedział o tym na łamach „Kanału Sportowego”.

– Zagramy (na EURO 2024 – przyp. red.) – zapewnił Kamil Grosicki.

– Zagramy, bo musimy pokazać, że to co było, to był skandal i kompromitacja z naszej strony. I teraz mamy zawodników grających w zagranicznych, dobrych klubach i teraz jako Polska musimy wszyscy się zjednoczyć i tę całą energię przełożyć na boisko. Mamy lepszych indywidualnie zawodników, ale teraz musimy stworzyć jedną grupę i awansować na Mistrzostwa Europy – skomentował 93-krotny reprezentant Polski.
Michał Budzich