Kamil Glik znowu zagra w Serie A? Pojawił się klub, który chce wykupić Polaka!

Kamil Glik wróci do Serie A? Stoper ponownie może zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Zainteresowanie doświadczonym zawodnikiem wykazuje Udinese Calcio. 

33-latek do Włoch wrócił po czteroletniej przygodzie w Ligue 1. We Francji bronił barw AS Monaco, z którym sięgnął po mistrzostwo ligi. Rok temu zdecydował się jednak na transfer, a jednocześnie na powrót do Serie A. Podpisał wówczas kontrakt do czerwca 2023 roku z Benevento.

Spadek i frustracja

Jego klub spadł jednak z ligi i obecnie gra w Serie B. Jakby tego było mało drużyna Glika spisuje się, co najwyżej przeciętnie na zapleczu Serie A. Okupuje jedynie środek tabeli i na razie nie zanosi się na szybki powrót Benevento do elity.

To ma z kolei frustrować Polaka, który myśli nad zmianą otoczenia. Ambicje Glika sięgają dużo wyżej, niż granie na drugim szczeblu rozgrywkowym, o czym piszą włoskie media. Dodają również, że stoper chce odejść z klubu jeszcze zimą.

To może się okazać dużo prostsze, niż by się wydawało. Mondoudinese.it podaje bowiem, że usługami 33-latka zainteresowane jest Udinese. Co ciekawe, ten sam klub zabiegał o Glika latem, ale finalnie nie udało się dopiąć transakcji. Serwis podaje, że kwota transferu może wynieść nawet dwa miliony euro.