Kacper Urbański z Lechii Gdańsk zmienia klub! 16-latek poleciał zagranicę na testy medyczne

Kacper Urbański jeszcze dziś może zmienić klub. Według informacji WP Sportowe Fakty 17-latek przechodzi obecnie testy medyczne w Bolognii FC.

Kolejny Polak w Serie A

Włoskie kluby lubują się w polskich piłkarzach. W samej Serie A występuje obecnie piętnastu biało-czerwonych. Do ich grona w najbliższym czasie może dołączyć Kacper Urbański. Jak informuje portal WP Sportowe Fakty 16-latek w środę poleciał do Bolognii FC na testy medyczne, którem przejdzie w czwartek. Sam Sinisa Mihajlović, szkoleniowiec Rossoblù, już latem chciał sprawdzić do siebie piłkarza biało-zielonych.

Kacper Urbański, mimo że w Ekstraklasie wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach, to jest jej rekordzistą. 16-latek zadebiutował na w seniorskiej piłce mając zaledwie 15 lat i 105 dni. Jest pierwszym piłkarzem z rocznika 2004, który wystąpił na ekstraklasowych boiskach.

Jeśli Urbański przejdzie pozytywnie testy medyczne, podpisze kontrakt z Bologną FC. 16-latek nie będzie we Włoszech samotny. Wraz z nim na półwysep Apeniński przeprowadzi się jego najbliższa rodzina (młodszy brat Dominik będzie trenować w lokalnej akademii). Dodatkowo od dwóch lat barwy Rossoblù reprezentuje Łukasz Skorupski, który może pomóc Urbańskiemu w aklimatyzacji.

Kacper Polaczyk