Kabaret w Austrii! Władze ligi odbiorą mistrzostwo za grupowy trening?

Masz szansę na pierwsze mistrzostwo od 55 lat. 3 punkty przewagi nad drugim zespołem w tabeli – RB Salzburg. Co robisz? Organizujesz potajemnie trening za co … władze ligi odejmują ci 12 punktów. Cyrk na kółkach.

Kabaret to mało powiedziane! Ostatnie lata w lidze austriackiej są, jakie są. RB Salzburg zdominował ostatnie lata i ma na swoim koncie 6 mistrzostw z rzędu. Sezon 2019\2020 miał być przełomowy, lecz do akcji wkroczyły władze ligi.

LASK Linz, bo o nich mowa, zorganizował potajemnie nielegalny trening bez pozwolenia od związku. Dziś austriacka Bundesliga podjęła decyzję o ukaraniu LASK odjęciem 12 punktów za złamanie zasad sanitarnych i urządzanie potajemnych treningów. Dodatkowo na LASK nałożono karę finansową w wysokości 75 000$.

LASK przed przerwaniem rozgrywek, lecz po podziale punktów, plasował się na pierwszej pozycji z 27 punktami. Nad drugim w tabeli klubem z Salzburga miał 3 punkty przewagi. Dzięki podziałowi punktów LASK spadnie na drugie miejsce ze stratą zaledwie 3 punktów do lidera. W tej sytuacji tabela będzie wyglądała następująco:

 

Michał Budzich