Jóźwiak opowiedział o walce o skład Derby. „Wjechał mi na wyprostowanych nogach, więc wziąłem go za szmaty”

Kamil Jóźwiak podczas rozmowy z Kubą Polkowskim i Łukaszem Wiśniowskim w programie Foot Truck opowiedział o swoich początkach w Derby County. Wychowanek Lecha Poznań dołączył do angielskiego klubu w minionym oknie transferowym.

Dużą rolę w zaaklimatyzowaniu się wśród nowych kolegów odegrał Krystian Bielik. Jóźwiak zna byłego gracza Arsenalu z czasów akademii Lecha Poznań.

Krystian na pewno mi pomógł, w pierwszych momentach w klubie on mi wszystko pokazał, a tak pomoc była bardzo ważna. Później starałem się już nie korzystać z tego ułatwienia, to na dłuższą metę i tak nie jest dobre – przyznaje „Józiu”.

Wychowanek Kolejorza przyznał również, że podczas jednego z treningów wdał się w sprzeczkę. Jak twierdzi skrzydłowy, pomogło mu to w umocnieniu pozycji w klubie.

Jeden młody chłopak z akademii wjechał mi wślizgiem od tyłu na wyprostowanych nogach. Od razu wyskoczyłem do niego i wziąłem go do góry „za szmaty”. Podbiegł do mnie Curtis Davies, ma prawie 200 spotkań w Premier League, że to był czysty wślizg.

Następna akcja, dostaję piłkę, a Davies pakuje mi się od tyłu. Wstałem, stwierdziłem, że muszę się uspokoić. Następna sytuacja – minąłem go i strzeliłem bramkę, Rooney mnie za to pochwalił.

Później Curtis powiedział, że nie chodzi o mnie, tylko po prostu musimy grać w lidze bardziej agresywnie. Po tej sytuacji następny mecz zagrałem w pierwszym składzie i od tamtej pory gram wszystko.

Skrzydłowy zagrał w sezonie 2020/2021 piętnaście spotkań w Championship. W tym czasie zdobył jednego gola oraz zanotował jedną asystę.

Całość rozmowy z Kamilem Jóźwiakiem i Jakubem Moderem: