Jorge Jesus określił cel na Ligę Europy i pochwalił Lecha Poznań. „Mają piłkarzy o wysokich umiejętnościach technicznych”

Trener Benfiki, Jorge Jesus na konferencji przedmeczowej określił cel klubu względem rozgrywek Ligi Europy. Oprócz tego, portugalski szkoleniowiec w ciepłych słowach wypowiedział się na temat piłkarzy Lecha Poznań.

Lech Poznań pierwszy raz od pięciu lat zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Kolejorz zmierzy się z Benfiką w czwartek o 18:55. Oczywistym faworytem tego starcia są Portugalczycy.

Jeśli wszyscy mówią, że Benfica jest faworytem, to jestem zachwycony. To znaczy, że wszyscy uznają naszą wartość – powiedział Jesus na konferencji przed meczem.

66-latek określił jasny cel, jakim jest dojście do finału tegorocznej edycji Ligi Europy.

Naszym celem jest finał. Ale żeby się do niego zbliżyć, najpierw musimy wyjść z grupy.

Jorge Jesus wyróżnił jednego z zawodników Lecha. Portugalczyk pochwalił również zdyscyplinowanie taktyczne zespołu z ulicy Bułgarskiej.

Bardzo dobrze znam Pedro Tibę, to jeden z najlepszych zawodników Lecha. Nasz rywal wygląda dobrze taktycznie, ma piłkarzy o wysokich umiejętnościach technicznych. Ale to my zamierzamy przejąć inicjatywę i dominować na boisku. Przed pierwszym gwizdkiem wszystko jest jednak zagadką.

fot. Lech Poznań (zrzut ekranu z konferencji prasowej)