Jest faworyt do zastąpienia Szczęsnego z Francją! To on wskoczy do bramki Polski

Wiadomo już, że Wojciech Szczęsny nie zagra w ostatnim meczu na Euro 2024. Z Francją Michał Probierz postawi na innego bramkarza, który ma zastąpić zawodnika Juventusu w najbliższych latach. Według TVP Sport następcą golkipera ma być Łukasz Skorupski. 
Reprezentacja Polski w kiepskim stylu pożegnała się z mistrzostwami Europy. „Biało-Czerwoni” rozegrają co prawda jeszcze jedno spotkanie z Francją, ale Michał Probierz otwarcie mówi o tym, że ten mecz traktuje jako przygotowanie do Ligi Narodów. W tym celu z „Trójkolorowymi” zagra najsilniejszy skład. Pojawi się również zmiana w bramce.

Nagroda za pracę

To właśnie pozycja golkipera jest w tym wszystkim ciekawym wątkiem. Wiadomo, że po mistrzostwach Europy z reprezentacją zamierza pożegnać się Wojciech Szczęsny. Nie wiadomo natomiast, kto przejmie schedę po bramkarzu Juventusu. Selekcjoner na mecz z Francją ma dwa wybory, z czego oba wydają się być dość naturalne.

Pierwszym jest oczywiście Łukasz Skorupski. Doświadczony bramkarz od lat pełni funkcję trzeciego, a ostatnio drugiego golkipera w kadrze. Ma za sobą także niezwykle udany sezon w Bolognii, z którą zakwalifikował się do przyszłym rozgrywek Ligi Mistrzów. Drugim natomiast jest Marcin Bułka, który jest objawieniem minionego sezonu Ligue 1. 24-latek zanotował aż 17 czystych kont w 29 meczach Niecei.
Jak podaje TVP Sport, Probierz zamierza postawić na pierwszego z wymienionej dwójki. Jak czytamy, dla Skorupskiego ma być to swojego rodzaju „nagroda za pracę”.

– Dodatkowym argumentem przemawiającym za występem 33-latka jest fakt, że to na niego postawiono w towarzyskiej rywalizacji z Ukrainą (3:1) tuż przed startem mistrzostw Europy. Bułka nie podniósł się za to z ławki rezerwowych – napisano na TVP Sport.