„Jest dwóch naturalnych kandydatów”. To oni mają być nowymi Messim i Ronaldo

Era Messiego i Ronaldo powoli dobiega końca. Ten pierwszy ma na karku 33 lata, a drugi już 35. Obydwaj przez lata dzieli i rządzili w futbolu i na stałe zapisali się w historii piłki nożnej. Raymond Domenech, były selekcjoner reprezentacji Francji zdradził, kogo widzi w roli następców tych gigantów.

Scheda po prawdopodobnie największym duecie piłki nożnej pozostaje jak na razie nietknięta. Na chwilę obecną nie ma drugiego takiego piłkarza, jakim jest Messi czy Cristiano Ronaldo. Możemy jedynie spekulować, kim będą ich następcy.

Raymond Domenech wyjawił w rozmowie z „WP SportoweFakty”, kto jego zdaniem wejdzie w buty 6-krotnego i 5-krotnego zdobywcy Złotej Piłki.

„Mamy dwóch naturalnych kandydatów. Kylian Mbappe i Neymar” – Wyznał 68-latek.

Francuz dodaje także, że w przyszłym sezonie może dojść do zmiany warty. W jego opinii Złota Piłka za rok 2021 będzie początkiem końca ery dwóch legend piłki.

„Jeśli chodzi o Złotą Piłkę w przyszłym roku, zakładając powolny „zmierzch” tych starszych, Mbappe może mieć większe szanse. Bo zagra na EURO z Francją, a Francja jest jednym z faworytów imprezy, przecież może wystawić nawet dwie, niemal równorzędne reprezentacje” – Przekonuje Domenech.

„Potencjał jest tu niesamowity. Dobry sezon z PSG plus udane EURO może więc faworyzować Mbappe. Neymar przecież na EURO nie zagra. Musiałby mieć więc jakiś kosmiczny sezon jako gracz PSG, żeby zgarnąć Złotą Piłkę” – Dodał na zakończenie.