Jerzy Brzęczek zmienia zdanie! Płacheta pozostanie z dorosłą kadrą do końca zgrupowania

Wczorajszy przyzwoity debiut w wykonaniu Przemysława Płachety z pewnością wpłynął na decyzję Jerzego Brzęczka. Selekcjoner reprezentacji Polski postanowił zatrzymać piłkarza Norwich do końca zgrupowania.

Wczorajszy mecz towarzyski posłużył Jerzemu Brzęczkowi głównie do testów nowych zawodników. Swoje okazje do gry otrzymało dwóch debiutantów – Płacheta oraz Gumny. Szczególnie dobre wrażenie na kibicach zrobił ten pierwszy. Zarówno jeden jak i drugi mieli opuścić zgrupowanie dorosłej reprezentacji po meczu z Ukrainą, a następnie dołączyć do kadry U-21. Jerzy Brzęczek postanowił jednak zatrzymać u siebie 22-letniego skrzydłowego.

Przed wczorajszym meczem raczej nie obiecywaliśmy sobie niczego po Przemku Płachecie. Mecz z Ukrainą był dla niego debiutem w seniorskiej reprezentacji, a przecież wcale go na tym grupowaniu mogło nie być! Piłkarz Norwich skorzystał na nieobecności Damiana Kądziora oraz na kontuzji Jakub Kamińskiego i dopiero kilka dni temu otrzymał dodatkowe powołanie.

Jak już wspomnieliśmy, początkowy plan był taki, że po meczu z Ukrainą zarówno Płacheta, jak i Gumny udadzą się na zgrupowanie zespołu U-21. Nie znamy oficjalnego powodu, dla którego pierwotne założenie uległo zmianie. Wiemy jednak tyle, że Płacheta zrobił pozytywne wrażenie swoim wczorajszym występem. Istotnym faktem jest również to, iż Jerzy Brzęczek nie ma zbyt wielu skrzydłowych do dyspozycji. Na zgrupowaniu przebywają Płacheta, Jóźwiak, Szymański oraz Grosicki. Ten ostatni jednak nabawił się delikatnego urazu i jego dyspozycyjność nie jest do końca pewna.

Michał Budzich