Jerzy Brzęczek wytknął błąd Michałowi Probierzowi. Poszło o napastników

Jerzy Brzęczek skrytykował Michała Probierza po meczu z Austrią. Były selekcjoner zwrócił uwagę na jedną rzecz po piątkowej porażce. 
Reprezentacja Polski pożegnała się z mistrzostwami Europy. „Biało-Czerwoni” przegrali pierwszy mecz z Holandią (1-2), więc w piątek musieli najlepiej zwyciężyć nad Austrią. Niestety, podopieczni Michała Probierza polegli 1-3 i odpadli z turnieju.

Co z tymi napastnikami?

Wielu kibiców i ekspertów uważa, że selekcjonera zgubiły jego własne wybory personalne, jeśli chodzi o skład. Spore zdziwienie wywołał brak Roberta Lewandowskiego w wyjściowej „jedenastce”, mimo że Probierza zapewniał, że 35-latek jest gotowy na grę od pierwszej minuty. Zamiast tego postawił na duet Buksa – Piątek.

Przy remisie 1-1 selekcjoner dokonał zmiany i wpuścił na murawę Świderskiego oraz Lewandowskiego. Niestety, nie przyniosło to żadnej korzyści. Nie uszło to jednak uwadze Jerzego Brzęczka. który skrytykował obecnego selekcjonera na antenie Kanału Sportowego.
– Teraz po meczu możemy powiedzieć, że zmiana dwóch napastników, której dokonał selekcjoner, nie przyniosła nam pożądanego efektu kreowania sytuacji, a straciliśmy dwie bramki – ocenił.

W najbliższy wtorek reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz na Euro 2024. „Biało-Czerwonym” zostało spotkanie z Francją, po którym wrócą do kraju.