Januzaj byłby dalej w Manchesterze United, gdyby nie Louis van Gaal? „Ciężko jest osiągnąć coś dobrego z takimi osobami”

Adnan Januzaj udzielił wywiadu gazecie Manchester Evening News, w którym poruszył temat odejścia z United. Belgijski skrzydłowy zdradził również, że gdyby nie Louis van Gaal, pewnie nadal występowałby na Old Trafford. Czerwone Diabły wciąż dysponują możliwością wykorzystania specjalnej klauzuli o wykupie Januzaja z Realu Sociedad.

Dobre występy u Moyesa

26-latek był piłkarzem Manchesteru United w latach 2011 – 2016. Belg zadebiutował w ekipie Czerwonych Diabłów pod batutą Davida Moyesa. Skrzydłowy swoją dobrą formą zapracował na odziedziczenie numeru „11” po Ryanie Giggsie.

Brak chemii z van Gaalem

Później do klubu dołączył Louis van Gaal, który niezbyt przychylnie patrzył na utalentowanego skrzydłowego. Januzaj po wypożyczeniach do Borussii Dortmund i Sunderlandu został ostatecznie sprzedany. Piłkarz na łamach MEN opowiedział o swojej relacji z holenderskim szkoleniowcem.

–Kiedy spotkasz osobę, z którą ciężko jest osiągnąć coś dobrego to zapamiętujesz to do końca życia. Gdybym miał przy sobie odpowiednich ludzi, którzy chcieliby mi pomóc oraz pokazali, że chcą, abym grał. To tak prawdopodobnie nadal byłbym zawodnikiem Manchesteru United. Jednak nie miałem odpowiednich ludzi, którzy ze mną pracowali, więc nie grało mi się łatwiej. Nie chciałem opuszczać Manchesteru United, ale nie dostawałem czasu na boisku, więc nie byłem szczęśliwy ze względu na obecność paru osób. Musiałem iść dalej – opowiada Adnan Januzaj.

– Te osoby to był personel Van Gaala, ponieważ zawsze musiałem robić to co mówił. Byłem młodym chłopakiem, musiałem zachować spokój i jak mówiliśmy, musiałem się zamknąć i pracować dalej. Nie mogłeś zrobić nic innego. Jeśli nie masz odpowiednich ludzi, odpowiednich trenerów, którzy mogą ci pomóc to naprawdę ciężko jest pokazać się dobrze na boisku – cytuje skrzydłowego Realu Sociedad portal manutd.pl.

Klauzula Manchesteru United

Czerwone Diabły umieściły w kontrakcie Januzaja klauzulę o odkupieniu piłkarza. Umowa wygasa za rok, jednak Belg twierdzi, że szczęśliwy w San Sebastian.

– Jestem w najlepszym momencie mojej kariery, cieszę się, że mogę tutaj grać. Jednak mam jeszcze rok kontraktu, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość. Naprawdę jestem tu szczęśliwy – zakończył skrzydłowy.

Adnan Januzaj będzie miał okazję zmierzenia się z byłym klubem już 18 lutego. Real Sociedad zagra z Manchesterem United w ramach 1/16 finału Ligi Europy.

Źródło: MEN, ManUtd.pl