Jan Tomaszewski wskazał bramkarza, który mógłby powtórzyć jego wyczyn z Wembley. Bez zaskoczenia

Jan Tomaszewski porozmawiał z dziennikarzem Super Expressu o historycznym meczu z Anglikami. Bohater spotkania z 1973 roku wskazał bramkarza, który mógłby powtórzyć jego wyczyn.

Powrót do historii

Przypomnijmy, że 17 października 1973 roku Polacy zremisowali z Anglikami, co zapewniło im wyjazd na Mundial. Bohaterem wspomnianego spotkania został Jan Tomaszewski, który na łamach SE wspomina ten mecz.

Był strach przed Anglikami. Tydzień przed naszym meczem wygrali z Austrią 7:0, a my byliśmy podobnym zespołem. Ale pan Górski tak nas zaprogramował, że my graliśmy na pamięć. Koledzy z obrony ratowali sytuacje po błędach.

Na Wembley był taki szum, że nie było możliwości, by się porozumieć głosowo. Kiedy ja wychodziłem do piłki, by walczyć w powietrzu z Anglikami, to moi koledzy wskakiwali do bramki i wybijali piłkę z linii bramkowej.

To było na zasadzie: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. I tak ma być teraz. Tak jest w drużynach światowej klasy – oznajmił „Tomek”.

Czy ujrzymy nowego bohatera na Wembley?

W rozmowie z Super Expressem 72-latek nawiązał do meczu Polaków z Anglią, który odbędzie się 31 marca 2021 roku. Biało-czerwoni polecą na Wyspy Brytyjskie zagrać spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Były bramkarz wskazał potencjalnego bohatera tego starcia.

Kto pokonał Niemców? Wojtek Szczęsny. On w przełomowym meczu nie zatrzymał Niemców, lecz ich pokonał. On gra w jednej z najlepszych drużyn świata. Na co dzień ma trening strzelecki w wykonaniu Ronaldo i innych świetnych strzelców. On ma do tego pełne predyspozycje. To jest mój faworyt.