Jan Bednarek stanął w obronie kolegi z drużyny. Awantura w przerwie meczu [WIDEO]

Jan Bednarek i jego Southampton wrócili do Premier League, choć nie w takim przypadku, jak oczekiwali. „Święci” w 1. kolejce ligi angielskiej przegrali 0-1 z Newcastle United. Polak spędził na murawie 90 minut, a w przerwie padł ofiarą sprzeczki.

Newcastle już w 28. minucie musiało grać przed własną publicznością z Southampton w osłabieniu. Czerwoną kartką został ukarany Fabian Shar po dość kontrowersyjnej sytuacji. Najpierw Szwajcar został sfaulowany przez Bena Breretona, a następnie w odpowiedzi uderzył go „z główki”. Chilijczyk padł na murawę, a sędzia wyrzucił z boiska zawodnika „Srok”. Mimo grania w osłabieniu, do bramki szybko trafił Joelinton, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Wynik utrzymał się już do końca.

Awantura

Sytuacja z pierwszej połowy nie miała jednak końca. W przerwie, w tunelu prowadzącym do szatni, Brereton został zaczepiony przez Dana Burna. Jan Bednarek włączył się do akcji, stając w obronie kolegi z zespołu. Zawodnik Newcastle długo się nie zastanawiał i postanowił zaatakować Polaka, najpierw go popychając, a później ciągnąć za koszulkę.