Jamie Carragher wyróżnił najważniejszy transfer w historii piłki nożnej. „To jeden z wielu powodów, dla których może nigdy nie być lepszego”

Legendarny piłkarz Liverpoolu wyróżnił najlepszy transfer w historii piłki nożnej. Według Carraghera zdecydowanym wygranym jest Jamie Vardy, który zmienił Fletwood Town na Leicester City.

Najlepszy transfer w historii futbolu

Jeszcze kilka lat temu napastnik Lisów nie był znany szerokiemu gronu kibiców. Wówczas bronił barw klubu z piątej ligi, jednak dobrą postawą zapracował sobie na transfer do Leicester. Transakcja wyniosła około miliona funtów. Od tamtego momentu napastnik może pochwalić się mistrzostwem Anglii i ponad setką bramek w Premier League. Jamie Carragher uargumentował swój wybór na łamach The Telegraph.

– To jeden z wielu powodów, dla których może nigdy nie być lepszego transferu od przenosin Vardy’ego z Fleetwood Town do Leicester City. Nie tylko w erze Premier League, ale w całej historii piłki nożnej. Jeśli tworzysz listę najbardziej wpływowych transferów, oceniając je na podstawie stosunku jakości do ceny, kto przyćmiewa Vardy’ego? – pyta Carragher.

– Vardy wyróżnia się tym, że przyszedł za milion funtów spoza ligowego futbolu i przekroczył oczekiwania. Kiedy przyszłym pokoleniom będzie się opowiadać historię Premier League, będzie czas przed przyjściem Vardy’ego do Leicester City i po tym wydarzeniu – cytuje Anglika portal meczyki.pl.

Statystyki Jamiego Vardy’ego w ekipie Leicester City to 332 spotkania, 143 bramek i 57 asyst.

Źródło: The Telegraph, meczyki.pl