Jakub Moder zadebiutuje w pucharowym meczu z Blackpool? Graham Potter pod wrażeniem jego umiejętności

Szkoleniowiec Brighton jest pod wrażeniem talentu Jakuba Modera. Graham Potter stwierdził jednak, że bieżący czas nie sprzyja nowym zawodnikom. Czy można więc liczyć na debiut Polaka w meczu z Blackpool?

Szansa na debiut

Brighton w sobotę o 16:00 zagra spotkanie w ramach FA Cup przeciwko Blackpool. To byłaby dobra okazja do debiutu dla Jakuba Modera. Na pytanie na temat polskiego pomocnika Graham Potter wymijająco odpowiedział:

– Dobrze wprowadził się do zespołu. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co pokazał do tej pory, a wierzymy, że będzie jeszcze lepszy. Na razie jednak jest dla niego za wcześnie, by grał od początku. Mamy najgorszy czas na takie rzeczy, bo obecny świat nie sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich. Najłatwiej robić to na boisku, bo poza nim wciąż jesteśmy zmuszeni do utrzymywania dystansu społecznego – mówił przed spotkaniem Graham Potter.

Spokojne wprowadzenie

Szkoleniowiec Mew stwierdził, że wprowadzenie nowych zawodników będzie trwało powoli. Graham Potter odniósł się również do ambicji polskich zawodników.

– Musimy dać im czas, by zdążyli dostosować się do nowej sytuacji – przenieśli się do innej ligi, do innego kraju. Będziemy to robić krok po kroku. Pewnie ktoś z nich będzie w stanie zagrać już kilka minut, ale nie musi to dotyczyć wszystkich. Na każdego będziemy patrzeć indywidualnie – cytuje Pottera portal sport.tvp.pl.

– Ważne jest, że chłopcy są tu we dwóch i mają z kim porozmawiać. Widać po nich, że mają wielkie ambicje i są bardzo zdeterminowani, by odnieść sukces – zakończył.

Źródło: TVP Sport

fot. Brighton & Hove Albion F.C.