Jakub Moder chce spokojnie wejść do zespołu Brighton. „Nic na siłę”

Jakub Moder udzielił wywiadu portalowi Interia Sport po tym jak zadebiutował w barwach Brighton & Hove Albion. Mewy przegrały w pucharowym meczu z Leicester 0:1. 

Krok po kroku

„Modziu” w wywiadzie poruszył wątek spokojnego wejścia do drużyny. Wychowanek Lecha nie chce być zachłanny i stopniowo wypracować swoją pozycję w zespole. Dla porównania podał przykład Jana Bednarka, który musiał przez jakiś czas wdrażać się do Southampton.

– To dobry przykład na to, że nie można być zachłannym i wszystkiego chcieć od razu. Wykonujemy jednak przeskok z polskiej ligi do najlepszej ligi na świecie, dlatego patrzę na ten transfer spokojnie. Nie podpalam się, że muszę grać od razu, bo nie wiadomo co się stanie. Janek pokazał, że cierpliwość popłaca. Nic na siłę – powiedział 21-letni pomocnik.

Autorytety

Jakub Moder ma się od kogo uczyć w Birghton. Piłkarz przede wszystkim zwrócił uwagę na Adama Lallanę oraz Yvesa Bissoumę.

– Po Lallanie widać, że kupę lat spędził w Liverpoolu i wcześniej w Southampton, widać że jest to „Pan Piłkarz”. Zawodnik bardzo doświadczony ale cały czas znajduje się w wysokiej formie. Niekiedy można przecierać oczy, co on robi na treningach, jak dużo widzi. Bissouma też wygląda świetnie – dodał pomocnik.

Źródło: Interia Sport 

fot. Brighton & Hove Albion F.C.