Izraelska prasa: Nowy napastnik wzmocni Lecha

Lech Poznań wzmacnia kadrę na sezon 2020/2021. Według izraelskiej prasy Lech Poznań wypożyczy napastnika Maccabi Hajfa, Mohamada Awada.

W ostatnich tygodniach do Poznania sprowadzono Jana Sykorę ze Slavii Praga, Mikaela Ishaka z FC Nuernberg, Filipa Bednarka z Heerenveen oraz Alana Czerwińskiego z Zagłębia Lubin. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec wzmocnień Kolejorza w tym okienku transferowym. Do stolicy Wielkopolski wkrótce ma bowiem dołączyć Mohamad Awad z izraelskiego Maccabi Hajfa.

Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to 23-latek dołączy do wicemistrza Polski już w przyszłym tygodniu. Portal one.co.il informuje, że w grę wchodzi wypożyczenie. Podobno skauci Lecha Poznań obserwowali Awada już od wielu miesięcy.

Według prasy z Izraela 23-latek chce spróbować szczęścia w innej lidze, a Lech nie zapłaci za jego wypożyczenie. Być może Kolejorz wywalczy klauzulę wykupu napastnika za 1.5 miliona euro. To samo źródło donosi również, że poznaniacy chcieli Suna Menachema, lewego obrońcę Maccabi. Jego pozyskanie wiązałoby się jednak z opłatą transferową.

Mohamad Awad w barwach Maccabi Haifa zagrał 91 razy. W tym czasie zdobył 17 bramek oraz zaliczył 8 asyst.